aktualne bio denik portfolio kontakt

Barvy podzimu

Vydáno: 10. září 2011, 11:41
Poslední úprava provedena: 2. ledna 2012, 12:03

Podzim je, když se slunce každým dnem zapadá čím dál dřív. Vzduch se ochlazuje a začínají mlhy. Podzim je, když listí mění barvu a padá. Neskrývám nadšení. Prostě nejsem grilovací typ, co se ukájí na třicetistupňové výhni kdesi na pískových plážích. Když jsme u těch barev, vzpomněl jsem na ty ostravské a taky na rest vůči Priessnitz.

Koukám do toho. Asi se začínám opakovat. Stejný výřezy a pohledy, dlouhý časy co dělaj dlouhý čmouhy na čipu. Možná nastal čas změnit médium. Jít do pohybu, překročit statický obraz. Nebo to celé propojit. Nevím, jsem přelétavý typ.

Hraje mi poslední Nitzer Ebb. Going away.

Užírá se
Uvnitř vyhnívá se
Láska nakazila srdce
Pád…
Pláč…

Interní spojení s minulostí. Občasný sentiment, který mi bývá vytýkán. Lepil se na mě odjakživa. Ještě když jsem Priessnitz neznal a kytary mě nebavily. Lepil se na mě už ve třinácti nebo čtrnácti. Nosil jsem zaměřovací kříže na triku, všechno muselo být syntetický. plný čipů a elektroniky. Zestárl jsem a forma už mě tak nezajímá. Pořád miluju Nitzer Ebb, který mě oslovuje stejně jako Priessnitz. „Hledej obsah,“ říkám si.

Může to žít dohromady. Nelez do hloubky, když nechceš. Poskládej vlastní věty, když koukáš do obrazů. Uvěřitelný věci tě dostanou a je úplně jedno jak. Způsob je pomíjivý.

Priessnitz, Colours Of Ostrava 2011
Frýdek-Místek, září 2011


Zpět do deníku


aktuálně | bio | deník | portfolio | komerční realizace | kontakt
Není-li uvedeno jinak, text & fotografie © Lukáš Horký
2008–2012