aktualne bio denik portfolio kontakt

Priessnitz Alois Nebel Tour 2011 v Raškovicích

Vydáno: 2. května 2011, 11:43
Poslední úprava provedena: 2. května 2011, 13:58

Jako by té vody nebylo už dost. Padá z mraků, čistí vzduch a čáry, které kreslí do hlíny, míří kamsi dolů do přehrady. Zítra začíná květen. První slunečný měsíc, který zatím schovává svit do mraků a působí spíš rozmarně. Po dešti se prý vždycky něco mění, tak uvidím. Chtěl jsem psát veselý report o Priessnitz. Chtěl jsem toho víc.

Fotky byly hotový hned druhý den. Žádný velký umění. Čistý pocity. Jasná věc. Všechno rozmazaný, jako bláto na brýlích. Dostal jsem zprávu přes virtuální síť, těsně před začátkem koncertu. Žít a být se smrtí smířený. Jaký to je? Vědět kdy přijde. Už se nezeptáš. Prášky zapomnění. Slova nejsou, jen emoce. Slzy schovaný pod víčky se tlačí na povrch. Pod hladinou není nebe, jenom zebe. Přece jsem ho neznal, tak proč se mě dotýká? Ruka co dřív hladila, teď utahuje smyčku.

Horní Bečva je v dešti krásná. Má jezero, loďku a svou minulost. Ještě není sezóna. Sedím na pokoji. Prázdný místnosti tady teď odpoledne jsou. I po nás jednou prázdný domy zůstanou. Dva roky zpátky byl taky máj a Tondova poslední Bečva. Tehdy jsem pochopil, tehdy se poprvé víc otevřel a my jsme spolu mluvili nějak opravdově. Říkal, jaký to bylo tenkrát po absolutoriu na FAMU. Ale parník svoje zpoždění dohnal. Tak ti teď mávám na cestu, i když jsme se vlastně znali jen tu hodinu při klauzurách u tebe na pokoji.

Poslouchám Priessnitz, ale nic z raškovického koncertu se nevybavuje. Asi to bude tím, že hraje Jezero ve smyčce. Život je hrozný společník, vzpomenu na slova Václava Ryčla a všude panuje klid.

Těm, co jsou už na tom druhým břehu…

Priessnitz, Raškovice, 23. dubna 2011
Horní Bečva, poslední duben 2011


Zpět do deníku


aktuálně | bio | deník | portfolio | komerční realizace | kontakt
Není-li uvedeno jinak, text & fotografie © Lukáš Horký
2008–2012