aktualne bio denik portfolio kontakt

Svatební fotografie

Musíš navázat dialog – ne ten klasický slovní, ale vnitřní. Vznikne napětí, někdy možná imaginární vztah a to se pak na fotkách projeví. Nesmíš rušit, jen se snažit dostat ze všech kolem maximum. Často chodíme na místa prvních vzplanutí. Atmosféra funguje i po letech. Fotíme, někdy jenom tak pro radost. Třeba něco použijeme na oznámení, které musí logicky souviset vizuálně i tématicky s celým svatebním dnem.

Během ranních příprav se poznáme a obřad je pak hračka. Vesměs formální záběry vycházející z dané situace. Teprve potom, až opadne nervozita, ukážou se osobité portréty. Hledáme zajímavá místa a koukáme na sebe skrz objektiv.

Po několika dnech, kdy se zážitky a emoce v hlavě usadí, vracím se sám jako solitér virtuálně zpátky a vybírám fotografie pro svatební knihu. Nejtěžší část, protože ze střípků skládáš mozaiku tak, aby dávala smysl. Každá fotka musí fungovat samostatně i v souvislosti s ostatními.

Fotografie je vlastně podvod. Subjektivní výřez reality bez kontextu. Fotografie umí to co slova nesvedou. Tak proč by nemohla být krásná.

Tvůj svatební den
Ba­revné fotografie
Čer­nobílé fotografie
Sva­tební oznámení

Tvůj svatební den

Možná ani neusneš. Budeš se jen tak převalovat na posteli a jen tak přemýšlet. Možná propaříš celou noc s přáteli. Možná taky ne a všechno bude jinak. To se někdy stává. Vždyť je to jedno přece. Od rána tě dělí jen pár hodin. Začíná tvůj svatební den, víš?

Galerie: prvn­í, dru­há, tře­tí.


aktuálně | bio | deník | portfolio | komerční realizace | kontakt
Není-li uvedeno jinak, text & fotografie © Lukáš Horký
2008–2012