23/1/2024
Koncert s Downbelow v kopřivnické Féjkovně 2.0
Po letech návrat s Downbelow do Kopřivnice, kde odehrajeme koncert v klubu Féjkovna 2.0. Vypadá to, že zahrajeme i jednu novinku.

23/1/2024
Po letech návrat s Downbelow do Kopřivnice, kde odehrajeme koncert v klubu Féjkovna 2.0. Vypadá to, že zahrajeme i jednu novinku.

Čti dál:
Letní kapela na podzim v Olomouci
V Olomouci se na podzim dějí zajímavé věci. Koncem října přijel Kafka Band a za čtrnáct dní dorazil Jaromír 99 se svojí Letní kapelou. Ta si odbyla své neveřejné vystoupení v létě v Jeseníkách. Repertoár má složený z Jaromírových projektů Priessnitz, Bombers, Umakart, Kafka Band a desky, kterou s Dušanem Neuwerthem udělali pro Václava Neckáře. Koncert v olomouckém Jazz Tibetu měl však přeci jenom speciální závěr. Kromě toho že zazněla jedna nová píseň, napsaná přímo pro Letní kapelu, na konci setu se na pódiu zjevil za velkých ovací Petr Kružík jako speciální host a odehrál s kapelou věci od Priessnitz.
Koncert v Orlové s Downbelow
Dnes večer Orlová. Návrat na místo činu. Vzpomínám si, jak jsme tam kdysi před lety začínali. Vyjukaní studenticí co chtějí kytarama dobýt svět.
Nezvěstný ve sněhobílém moři
Babí léto je už dávno pryč a podzim vládne pevně nad městem. Znatelně se ochladilo, dny se zkracují a vítr fouká studený. Jedu z Frýdku. Nespěchám. Když po několika málo kilometrech dálková světla narazí na nepropustnou bílou zeď, musím zpomalit. Středová čára prázdné silnice mizí v mlze, která mě opouští až těsně před Olomoucí. Počasí spíš na čaj u rozehřátých kamen u nás v Jeseníkách, ale já mířím na Kafka Band a v hlavě mám jejich nedávný koncert v Lázních.
Přeplout divoké jesenické kopce a vylodit se na koncertě Kafka Band
Vítr tahá listy po silnici, jako nějaké loutky na špagátu. Léto skončilo sice hned prvního září, ale jeho kousky se na chvíli vracejí a visí ve vzduchu nad Hrubým Jeseníkem. Polední slunce vykukuje mezi stromy a já přejíždím zapomenutými silnicemi přes kopce u Karlovy Studánky. Mám tady svoje zkratky, které se vyhýbají profláknutým cestám, kde teď parkují stovky turistů, co míří na Praděd. Jedu do Jeseníku na festival, na autorské čtení do kina a večer na Kafka Band nahoru do lázní.