lukashorky
Menu

30/11/2021

Hrdinové kapitalistické práce jako odvrácená strana naší porevoluční společnosti

Politicky angažované představení levicového intelektuála Michala Háby vychází ze stejnojmenné knihy investigativní novinářky Saši Uhlové, která se rozhodla na vlastní kůži okusit pracovní podmínky v nejhůře placených pracovních pozicích. Nechala se postupně zaměstnat například v nemocniční prádelně, balírně kuřat nebo třeba jako pokladní v supermarketu.

24/11/2021

Vše mé je tvé. Tísnivá atmosféra padesátých let v podání Divadelního spolku JEDL

Komorní Inscenaci o básníkovi Janu Zahradníčkovi poodhaluje život dlouho záměrně opomíjeného vrcholného představitele české katolické poezie 20. století. Toho komunistický režim odsoudil ve vykonstruovaném procesu na třináct let vězení a krátce po propuštění umírá. Pod scénářem je podepsaná Lucie Trmíková, která na jevišti ztvárnila i Zahradníčkovu ženu Marii. Spolu se Sašou Rašilovem (představitel Jana Zahradníčka) vedli v olomouckém Mozaretu Arcidiecézního muzea intimní dialog, který rezonoval ve všech diváci ještě dlouho po skončení představení.

23/11/2021

Dvojice zvukových experimentátorů Erol Sarp a Lukas Vogel zaplnili snovými vibracemi Jazz Tibet Club až po strop

Jeden klavír, jeden stůl a temný sál. Ostýchavé publikum si drží od pódia odstup, ale vše se časem rozvlní a rozzáří. Kolika způsoby lze rozehrát klasický klavír? Pár kladívek a mechanizmů řízených počítačem jako další pár rukou klavíristy Erola Sarpa. Fúze jazzu a moderních technologií dává smysl, když víš co děláš. Zavírám oči a na chvíli se propadám do snů.

22/11/2021

Příběh krajiny jako kniha nebo autorský tisk

Moji milí!
V poslední době se množí dotazy, kde si můžete objednat mou knihu Příběh krajiny a zda by se dala některá z mých fotografií vytisknout. Váš zájem mě samozřejmě moc těší. Jakékoliv fotografie tady z Facebooku nebo z knihy tisknu standardně na plátno v rozměrech 40 × 30, 80 × 60 a 120 × 90 centimetrů. Lze samozřejmě vyrobit i jakýkoliv jiný rozměr podle vašeho přání. 

Knihu i tisky si můžete objednat v e-shopu nakladatelství Surbanz: https://eshop.surbanz.cz/…ibeh-krajiny. A protože se blíží Vánoce, mám pro vás malý dárek – po zadání kódu VANOCE2021, obdržíte slevu 100 Kč (týká se všech položek v e-shopu)
Krásný předvánoční čas všem!
Váš Lukáš

Čti dál: