lukashorky
Menu

13/11/2023

Jánské Koupele – Minulost, současnost a budoucnost. Beseda v Knihovně Petra Bezruče v Opavě

Beseda s editory Monikou Čermínovou a Lukášem Horkým, pamětníky Julií Vlček a Petrem Zahnašem ke knize připomínající fenomén bývalých lázní. 

28/10/2023

Koncert v Orlové s Downbelow

Dnes večer Orlová. Návrat na místo činu. Vzpomínám si, jak jsme tam kdysi před lety začínali. Vyjukaní studenticí co chtějí kytarama dobýt svět.

17/10/2023

Kafka Band v opavském kině Mír

Vyvrcholením letošního ročníku Bezručovy Opavy bylo bezesporu páteční vystoupení projektu Kafka Band v kině Mír. Formaci soustředěné okolo spisovatele a zpěváka Jaroslava Rudiše, výtvarníka a zpěváka Jaromíra 99 a hudebníka Dušana Neuwertha aktuálně vyšla nová deska Der Proces. Završuje se tak trilogie inspirovaná kafkovými romány Zámek, Amerika a Proces. Mrkněte na fotky z koncertu.

16/10/2023

Tajný koncert Jaromíra 99 v opavskem KUPE

Výstava Jaromír 99: Zámek v opavském KUPE se přehoupla do druhé půlky a sobotní tajný koncert Jaromíra a Dušana Neuwertha, který jsme upekli na vernisáži, dopadl skvěle. Vesmír nám byl nakloněn, protože termín sednul přesně na Jaromírovy a Dušanovy narozeniny. Slavilo se dlouho do noci s příslibem, že zas něco podobného zopakujeme. Mrkněte na fotoreport.

Čti dál: