lukashorky
Menu

20/4/2024

Zmizelé město – Iniciativa architektura

Beseda s iniciátory frýdecko-místeckého projektu Zmizelé město a prohlídka interiéru nově zrekonstruované vily stavitele Jaroslava Čermáka v pátek 26. dubna 2024 v 17:00 na Palouku – Palackého 133, Frýdek-Místek.

V období prvorepublikové architektury se ve městech objevilo několik zajímavých architektů a stavitelů, kteří projevili nemalé nadání. Asi nejvýraznější osobností je Jaro Čermák, jehož tvorba se vymezuje obdobím počínajícím návratem z pražských studií v roce 1923 a končící jeho násilným, dosud nevyjasněným úmrtím v roce 1945. Jeho realizace vyčnívají z místní produkce a odráží se v nich proměny architektonických stylů. V rámci projektu Zmizelé město ve spolupráci s KulturouFM se uskuteční beseda a komentovaná prohlídka vily.

1/4/2024

Tipy na duben 2024

Ve foyer Nové scény Vlast ve Frýdku-Místku a nádherném prostředí secesní Tančírny v Rychlebských horách jsou přístupné mé výstavy. Jaromírův komiksový Zámek inspirovaný románem Franze Kafky zdárně proplouvá Evropou. Třetím zastavením projektu Zmizelé město se stane vila architekta Jaroslava Čermáka. Slavnostní otevření a beseda se uskuteční v pátek 26. dubna v 17 hodin. Budu se těšit na setkání.

24/1/2024

Tým edice Urle zavítal do Starého Města pod Sněžníkem

V pondělí jsme besedovali ve Starém Městě pod Sněžníkem. Členové týmu nakladatelství Surbanz, ediční řady Urle – Lukáš Horký, Lenka Schindlerová a Monika Čermínová – představili edici, která se zabývá objevováním zapomenutých míst a autorů ze Staroměstska a uvedli knihu Cesta na půlnoční, autorky Grete Kunz. Děkujeme pozornému publiku za účast, Ivě Janouškové za pozvání a organizaci akce.

Foto: Zdeněk Panský

23/1/2024

Koncert s Downbelow v kopřivnické Féjkovně 2.0

Po letech návrat s Downbelow do Kopřivnice, kde odehrajeme koncert v klubu Féjkovna 2.0. Vypadá to, že zahrajeme i jednu novinku.

Čti dál: