lukashorky
Menu

1/6/2023

Když sjetý medvěd netrefí do iglú...

Docela by mě zajímalo, jak zní původní texty finské autorky Rosy Liksom, které jako první v Česku zincenovalo pražské Divadlo Na zábradlí. Smršť nekorektních skečů vzájemně provázaných do sebe byla včera jednoduše skvělá. Zábradlí je moje srdeční záležitost a přiznávám svůj nekritický pohled na režii Jana Mikuláška, kterého jsem si oblíbil už za jeho bezručácké éry v Ostravě. Včerejší inscenace měla po děkovačce krásný dovětek v podobě pětatřicetiminutové dohry, která zůstala původně ve škrtu. A nakonec došlo i na klasickou skupinovou šatnovku.

30/5/2023

Beseda o knize Jánské Koupele - Minulost současnost a budoucnost

V našem nakladatelství Surbanz se opravdu nenudíme! Zvu na další besedu ke knize o Jánských koupelích, tentokrát do Slavkova u Opavy. Akce se uskuteční v pondělí 5. června 2023 od 16:30 v Komunitním centru Slavkov (1. patro). Ulice Zámecká 156 Slavkov. A knihy na prodej budeme mít samozřejmě sebou.

26/5/2023

Král komiků Vlasta Burian zavítal do Poruby

Patnáctý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava slavnostně zahájila životopisná groteska o libereckém králi komiků Vlastu Burianovi. Nová hra Tomáše Dianišky je opět postavena na dramatizaci života reálných historických postav – podobně jako v jeho předešlých inscenacích realizovaných v libereckém Divadle F. X. Šaldy, jako např. 294 statečných, Bezruký Frantík nebo ve hře Transky, body, vteřiny v ostravském Divadle Petra Bezruče. Včera se tleskalo ve stoje.

25/5/2023

Tipy na květen 2023

Sotva jsem se vrátil z olomoucké Divadelní Flory, startuje v Ostravě další divadelní festival Dream Factory. Do konce května můžete vidět moji výstavu na ostravské radnici s názvem DF / Dospívající festival Dream Factory, aby toho divadla nebylo málo. Od 18. května v Dolní oblasti Vítkovic visí a do podzimu viset bude výstava Postindustria, kde se prezentuji fragmentem ze svého souboru o pohornické krajině Karvinska. A už tuto sobotu zavítáme s Downbelow do Plzně na festival Überfest. Tak se třeba někde potkáme.

Čti dál: