lukashorky
Menu

21/7/2010

Front Line Assembly představí temnou elektronickou smršť

Kanadští mistři industriálních kulis, těžkých basových linek a burácejících rytmů vystoupí v Lucerna Music Baru ve čtvrtek 22. července.

Front Line Assembly se na pražské publikum chystají s materiálem z novinky Improvised Electronic Device. Album, které se vrací ke kořenům temné hymnické hudby, však zůstává překvapivě taneční a plné energie. Do Česka se kapela vrací po čtyřech letech.

Projekt Front Line Assembly vznikl v roce 1986 po odchodu Bila Leeba z kapely Skinny Puppy. První album vyšlo v roce 1987 pod názvem The Initial Command. Na této desce Bill Leeb a jeho spolupracovníci Michael Balch a Rhys Fulber vytyčili základní poznávací znaky FLA, které slyšíme v jejich hudbě dodnes.

Výrazného úspěchu i uznání od hudebního tisku se FLA dočkali s albem Caustic Grip z roku 1990. Singly Provision a Iceolate se oba dočkaly titulu singl týdne v časopisech Melody Maker a Sounds. Tracky na albu přinášely posluchačům komplexní spleť kybernetických zvuků namontovaných na rytmiku s razancí automatické pušky.

Zvuk FLA se však nepřestal vyvíjet ani v tomto bodě. Album Tactical Neural Implant je značně ovlivněno technem a hip hopem.

Na desce Millenium se ke slovu dostávají mohutné kytarové riffy ve stylu kapel Slayer a Pantera. Vedlejší projekt Billa Leeba Delerium se věnuje etno ambientu.

Čti dál: