18/7/2019
Z Jeseníků rovnou na Colours
18/7/2019
Čti dál:
Červencové ohlédnutí
Prázdniny se přehouply do druhé půlky. Venku máme zrovna žhavé období, ideální na to se zavrtat hluboko pod hladinu, nic nedělat a jen tak odpočívat. Zrovna jsem v obležení knih a dobových časopisů. Píšu teoretickou práci o Malé galerii v České spořitelně v Kladně. Člověk se toho docela dost dozví, když otáčí kolem času čtyřicet let nazpět. Jaké skvělé věci se fotily už kdysi, co lidi zajímalo a jak viděli svět kolem sebe. Co se bude fotit za dalších čtyřicet let?
Legendární Frankenstein ožívá u Bezručů
Hororový román Mary Shelleyové ze začátku 19 století popisuje příběh mladého vědce Viktora Frankensteina, jenž stvoří nadlidské monstrum. Byl mnohokrát zfilmován. Uměle vytvořit život, ale pak se s ním taky hlavně vypořádat. Temná klasika se představuje jako druhý kus letošní divadelní sezóny u Bezručů. Morduje se a vraždí půl inscenace. Jako ve správném béčkovém hororu.
Dramatizace Mechanického pomeranče v Divadle Petra Bezruče
Román Anthonyho Burgesse Mechanický pomeranč se odehrává v Londýně nedaleké budoucnosti. Alex deLarge stojí v čele party výtržníků. Miluje násilí, sex a Beethovena. Jednoho dne však skončí ve vězení a stane se pokusným králíkem v kontroverzním experimentu. Dílo proslavil stejnojmenný provokativní film Stanleyho Kubricka. Divadelní adaptaci připravilo Divadlo Petra Bezruče. Fotil jsem generální zkoušky.
Škola základ života
S foťákem na skok u Bezručů. Škola základ života, aneb veselá a rozverná taškařice podbarvená spoustou písniček. Prostě srandy kopec, Norbert Lichý a je vyprodáno. Divadelní adaptace kopíruje známé filmů Škola základ života a Cesta do hlubin študákovy duše. Černobílé evergreeny režiséra Martina Friče jsou populární a oblíbené i dnes. Tenhle typ inscenací mě docela míjí, ale své diváky si určitě najde. Teda alespoň ty, co si chodí do divadla odpočinout a nehledají tíživá břemena našeho bolavého světa.