lukashorky
Menu

25/9/2010

Z výšky, když se perspektiva mění

Práce může být příjemná. Proháníš se nočním shopping centrem na vysokozdvižné plošině. Koukáš na všechno z výšky a všechno ti připadá jednodušší. Je to zvláštní, jak pár metrů dokáže povznést úsudek. Dvě noci jsem fotografoval obří písečné sochy. Dokumentoval to, co za pár hodin nenávratně zmizí.

Mám rád, když nemusím mluvit. Když můžeš jenom poslouchat a přemýšlet. Hotelové papuče, hotelová sprcha. MTV poslouchám v koupelně .

Když padá únava, ale spát se nechce. 25. záři 2010 4:58.

22/9/2010

Volím Frýdek-Místek bez komunistů

V těchto dnech startuje vizuální kampaň na akci „Volím Frýdek-Místek bez komunistů“, která vyvrcholí 2. října společným koncertem. Pro tento účel jsem vytvořil sérii čtyř plakátů. Čtyři plakáty – čtyři různé motivy. Chtěl jsem se vyhnout klasickému plakátu komunistické propagandy, jak jej známe z padesátých let. Rudé hvězdy s Leninem jako hlavním symbolem je natolik profláknuté, že jsem zvolil jinou cestu. Použil jsem čtyři své fotografie, které připomínají dobu před listopadem 1989: Sídliště a Škodovka, pionýrské oslavy nebo průvod s mávátky.

       

Snímky byly pořízeny klasickým analogovým způsobem na speciální materiál a kromě skenování nebyla použita žádná počítačová postprodukce. Fotografoval jsem 1. května 2010 na akci „1. máj možná dobro-volně naposled“.

{% Fotogalerie(12,5,8) %}

Fotoreport z 1. máje 2010

14/9/2010

Dokumentární fotografie a sociologie

Včerejší slunečný den se nesl ve spojení dokumentární fotografie a sociologie. V Opavě probíhala konference na téma Dokumentární fotografie a sociologie – možnosti a limity sociologické interpretace dokumentárních fotografií. Ve svém příspěvku jsem se přiblížil výuku digitální fotografie na Mendelově univerzitě.