lukashorky
Menu

30/5/2012

Mezina

Už se pomalu stmívá. Na vyprahlém asfaltu kapky mizí rychle. Sedím na břehu a bosýma nohama dělám kola na hladině. Cesta nekončí. Vine se do hlubin. Připomíná dávný časy, kdy se tudy proháněly auta. Jezdily po ní autobusy s výletníky do jesenických kopců za výhledy, ale co stojí přehrada, ztratila svůj směr. Příroda si prý vždycky zvykne. Smíří se s našimi zásahy a život se do mrtvých míst stejně vrátí. Vnímám klid, ticho.

Přemítám minulý dny v hlavě. Zážitky ze studia, remix od Kružíka, vokály od Jaromíra a teď Jezero, loďka a hlubina. Kruh se uzavírá. Vzpomínám na leden a první hudební skicy, na první preproduction a zlomený prsty od nových basových postupů…

Obraz jako z pohlednice. Kýčový zapadání, stejně dojímá. Zpomaluje čas a pouští slzy do holčičích klínů. Další epizoda za náma. Nový materiál, nový Downbelow a zase chceme měnit svět… Po kolikáté? Mezitím vítr posunul mrak až za kostel. Mám chuť se za ním rozběhnout.

Mezina, středa 30. května 2012

28/5/2012

Divadelní fotografie v časopise TÝDEN

Několik fotografií z olomoucké Divadelní flóry vyšlo v kulturní rubrice časopisu TÝDEN jako obrazový doprovod ke článku Vojty Varyše: Spílání (v) Olomouci.

Vyšlo v časopisu Týden, pondělí 28. 5. 2012

21/5/2012

Divadelní flóra 2012

Divadelní flóra 2012 je za námi. Jedenáct nádherných festivalových dnů, téměř šest desítek produkcí, které jsem měl možnost vidět a dokumentovat.

2/5/2012

grafika pro Divadlo Petra Bezruče

Přebírám štafetu po Katce Wewiorové, která si užívá mateřských radostí a od konce března se starám o veškeré grafické výstupy Divadla Petra Bezruče.