lukashorky
Menu

únor 2019 obrazem...

18/2/2019

S Českou televizí po stopách Mého města

Vždycky člověka potěší, když je o jeho práci zájem. Obzvláště u dlouhodobých a složitějších projektů. Jako je třeba soubor Moje město, který fotografuji nepřetržitě od roku 2008, jehož fragment je k vidění do 8. března v galerii Opera v divadle Jiřího Myrona v Ostravě. Se štábem České televize jsme se vydali po stopách míst, které jsem zaznamenal na svých fotografiích. Celá reportáž byla odvysílána v rámci pořadu Události z regionu na ČT 1 a v Událostech v kultuře na ČT Art.

Černobílý Frýdek-Místek očima fotografa Lukáše Horkého. Tamní rodák se mu věnuje jedenáct let. Malebná městská zákoutí na jeho fotografiích divák ale nenajde. Část souboru s názvem Moje město vystavuje v ostravské galerii Opera.

Zdroj: https://www.ceskatelevize.cz/…video/675695

12/2/2019

Rozklad lidské osobnosti v prostředí spalovny lidí

Příběh o někdejším vojákovi z první světové války, teď zaměstnanci pražského krematoria a vzorném manželovi a otci Karlu Kopfrkinglovi. Horor z prostředí spalovny lidí, který se odehrává v období nacistického Německa, vypráví o rozkladu lidské osobnosti. Ladislav Fuks napsal Spalovače mrtvol v roce 1967. Kniha byla také o rok později zfilmována Jurajem Herzem v hlavní roli s Rudolfem Hrušínským. Divadelní adaptaci nastudoval hostující režisér Jakub Nvota v ostravském Divadle Petra Bezruče.

11/2/2019

Někde mezi zimou a jarem

Únorový čas je období někde mezi zimou a jarem. Hřejivé slunce začíná nabírat na síle, avšak zima se nevzdává. Zvláště v Jeseníkách, kde se sníh drží někdy až do května. A tak jsi na pár dnů odjel z města do hor, aby ses na sklonku dne rozešel do nekonečných plání. Když slunce pomalu padá za obzor a zmrzlý sníh drží pevně tvoje kroky. Když tě temný les vítá a vítr prohání mraky nad opuštěnými hřbitovy. Vždycky tady hledáváš klid a je jedno, jestli je zrovna zima nebo léto. Láska ke kraji souvisí asi s věkem. Přirozený proces stárnutí, který máme každý zakódovaný v genech.