lukashorky
Menu

27/1/2012

Premiérová projekce videoklipu k písni Street Seeker

Premiérové promítání nového videoklipu Downbelow proběhne ve frýdecké Stolárně v sobotu 28. ledna v 18 hodin.

23/1/2012

Letenská euforie

David prochází očistou. Jeho hladovění s javorovým sirupem se přelomilo do druhé půlky očividně bez následků. Sedíme v černých polích ve vyhlášené hospodě a já provokuju večeří. Za necelou hodinu nás čeká rozhovor a místo taktické porady do sebe láduju kuřecí salát. Hezký úsměv směrem k baru a mizíme. Času moc nezbývá. Bez dvou měsíců to bude osm let. Tehdy ve čtyřech a v lehkém tempu pseudofunku jsme dobývali radiový éter. Šplháme kolem Topazu, kličkujeme jednosměrkama a bloudíme stejně jako tenkrát. Vezeme to, co jsme před léty slíbili.

Jsme na kopci. Prý tady svištěli lyžaři. Já pamatuju jenom chátrající sjezdovku s umělohmotným zeleným kobercem, zvláštní výhledy na město nebo noční vycházky z koleje Družba. Vítá nás Milan Tesař, s kterým jsme se dlouho neviděli.

Noční přesun do Prahy probíhá klidně. Cesta prázdná, večeře v asijském bistru, metropole vítá… Vždycky máš co chceš, když za tím jdeš, akorát to někdy může trochu trvat. Je hluboko po půlnoci a usíná se fajn. Ráno se potkáváme na letné. Dobrá hospoda s dobrým jídlem. Vypadá, že se domluvíme. Nový pohled na Downbelow od někoho zvenčí. To je to, čemu se říká producent?

obrazek

Hromady listí jsou zafoukaný do všech koutů v parku a vypadá to spíš na podzim. I když je leden, zima se někde zapoměla. Je krásně. Slunečné paprsky zalívají modrou oblohu, hřejí. Letenský metronom dávno přestal odpočítávat čas. Stojí si na křivo a ukazuje kamsi do dálky. Tak ještě počkej, než to všechno opadne…

A pak už rande s panem LaChapellem v Rudolfinu.

Brno, Praha 10.–11. ledna 2012

21/1/2012

Downbelow točí nový videoklip

Downbelow natáčejí nový videoklip k písni Street Seeker z alba Roadside Traveler. Materiál je ve střižně, kde dostává finální podobu. Těšte se! Více informací na oficiálním webu www.downbelow.cz nebo na facebooku kapely.

10/1/2012

Downbelow v pořadu Jak se Vám líbí na radiu Proglas

Dnes večer v 19.15 budu spolu našim kytaristou a zpěvákem Davidem Kopřivou hostem Milana Tesaře v pořadu Jak se Vám líbí. Poslouchat můžete na vlnách radia Proglas.