lukashorky
Menu

listopad 2019 obrazem...

19/11/2019

Projekt Zmizelé město v České televizi

„Historii Frýdku-Místku chtějí vyprávět autoři projektu s názvem Zmizelé město. Na významná místa i osobnosti, které ve městě žily a ovlivnily nejen jeho podobu, upozorňují speciální cedule přímo v ulicích. První z nich je nainstalovaná v místech, kde stávala židovská synagoga.“ Helena Dohnalová z České televize připravila krátkou reportáž o našem novém projektu s názvem Zmizelé město, který si klade za cíl mapovat pozapomenutou historii města. Mrkněte na krátké video.

více o projektu: www.zmizelemesto.cz

18/11/2019

Vánoční plakát pro Symfonický orchestr Frýdek-Místek

Chodil Jakub Jan Ryba na ryby, když psal Rybovku? Taktovka z prutu, židle místo stupínku, pult s notami pod stromem a děkovačka pro všechny kapry v rybníku. Kostely na plakátech jsou nuda. Vizuál vánočního koncertu pro  Symfonický orchestr Frýdek-Místek.

13/11/2019

Legendární Frankenstein ožívá u Bezručů

Hororový román Mary Shelleyové ze začátku 19 století popisuje příběh mladého vědce Viktora Frankensteina, jenž stvoří nadlidské monstrum. Byl mnohokrát zfilmován. Uměle vytvořit život, ale pak se s ním taky hlavně vypořádat. Temná klasika se představuje jako druhý kus letošní divadelní sezóny u Bezručů. Morduje se a vraždí půl inscenace. Jako ve správném béčkovém hororu.

12/11/2019

Letní kapela na podzim v Olomouci

V Olomouci se na podzim dějí zajímavé věci. Koncem října přijel Kafka Band a za čtrnáct dní dorazil Jaromír 99 se svojí Letní kapelou. Ta si odbyla své neveřejné vystoupení v létě v Jeseníkách. Repertoár má složený z Jaromírových projektů Priessnitz, Bombers, Umakart, Kafka Band a desky, kterou s Dušanem Neuwerthem udělali pro Václava Neckáře. Koncert v olomouckém Jazz Tibetu měl však přeci jenom speciální závěr. Kromě toho že zazněla jedna nová píseň, napsaná přímo pro Letní kapelu, na konci setu se na pódiu zjevil za velkých ovací Petr Kružík jako speciální host a odehrál s kapelou věci od Priessnitz.

To s Kružíkem jsme vlastně upekli spolu s Jaromírem před čtrnácti dny na Kafka Bandu, kdy jsem už tenkrát málem přibral Peťana. Měl jsem ho vzít sebou ke mně na chalupu do Jeseníků. Tehdy z toho sešlo. Já odjel do hor sám, ale vyklubal se plán, že Kružíka dovezu příště i s kytarou. A tak se taky stalo. Petr Kružík se postaral o skvělou atmosféru, když vyprodaný Jazz Tibet zpíval jako kdysi na koncertech Priessnitz a něco uvnitř mi říká, že to třeba nebylo naposled.