lukashorky
Menu

duben 2018 obrazem...

26/4/2018

Opuštěným údolím

Na horách roztál sníh. Avšak potoky jsou vyschlé a přehrada zůstává hluboko pod svým dlouhodobým jarním normálem. Vypadá to na teplotně nadprůměrné jaro a tropické léto. Procházíš opuštěným údolím podél původního koryta řeky a uvažuješ, kolik vody tady bude v červenci.

19/4/2018

V bývalém vojenském prostoru

Bloumáš opuštěným vojenským prostorem. Chátrající areál je plný fragmentů z doby, kdy se tady skladovaly rakety protivzdušné obrany. Dnes jsou hangáry většinou prázdné a marně hledají nové využití. Les pomalu prostupuje betonem a ve zvláštní symbióze příroda vítězí. 

Objekty jsou rozeseté po lese. Celý areál byl obehnán elektrickým ohradníkem a obrovskou betonovou zdí. Její části dodnes stojí.

7/4/2018

Cestou jarní Vysočinou

Nohy tě nesou krajinou přímo do tvého srdce. Ostýchavé jaro ještě kličkuje, ale za zimou už nadobro zavřelo dveře. Zvlněná Vysočina se probouzí k životu a ty jsi toho všeho svědkem.

5/4/2018

Spojení v jeden celek

Jako by ses probudil do snu. Obracíš se k zapadajícím slunci, aby poslední hřejivé paprsky tohoto dne popostrčilo do tvé duše. Tady pod stromy jsi našel své druhé já. A dřív než plíživý stín ukousne kus skály před tebou, spojíte se v jeden celek. Vždyť to přece víš.

Studuješ přírodu plnou různých tvarů a struktur, dřív než se do ní dostane jarní barevnost. Na chvíli se posadíš, natáhneš uchozené nohy a jen tak bezděčně sleduješ bílé chuchvalce vysoko nad hlavou. Našel jsi krásu. 

3/4/2018

Velikonoce 2018

Jezero usíná pod zářící oblohou. Siluety kmenů mu bodají svůj stín do prsou a v tuto sváteční chvíli se mnou truchlí nad umírajícím dnem.